Nicholas Flamel School Of Wizardry
Здравейте и добре дошли в нашия форум!! [: Щом веднъж сте го отворили, повярвайте ми, няма да останете разочаровани. Единственото, което трябва да направите, е да се регистрирате и вашата забава ще започне на момента. ^^ Приятно прекарване, бъдещи магьосничета. [;

Join the forum, it's quick and easy

Nicholas Flamel School Of Wizardry
Здравейте и добре дошли в нашия форум!! [: Щом веднъж сте го отворили, повярвайте ми, няма да останете разочаровани. Единственото, което трябва да направите, е да се регистрирате и вашата забава ще започне на момента. ^^ Приятно прекарване, бъдещи магьосничета. [;
Nicholas Flamel School Of Wizardry
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nicholas Flamel School Of Wizardry

.. мястото, където мечтите ви се сбъдват.

Вход

Забравих си паролата!



Екип на форума
Лия Медичи Сладкарница "Royaume Des Friandises" 850bb01c9f000ff8 Симон Валсерберг- Флеволанд Сладкарница "Royaume Des Friandises" 0022222314b3de29 Мелиса МакФлай Сладкарница "Royaume Des Friandises" 0082b0e3b3422820 Еванджелина Нортман Сладкарница "Royaume Des Friandises" 821714c006927f47 Нериса Ланистър Сладкарница "Royaume Des Friandises" 177b97c4d0d57543

You are not connected. Please login or register

Сладкарница "Royaume Des Friandises"

4 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Сладкарница "Royaume Des Friandises" Пет Юли 15, 2011 4:45 pm

Evangeline Northman ♥

Evangeline Northman ♥
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Сладкарницата предлага най-вкусните сладкиши в цяла Франция. Още от самото влизане се усещат ароматите на какао, ябълки, ягоди, малини, маслени курабийки, топли кифлички... Красиви витрини, пълни с изкушаващи сладкиши и бонбони се простираха докъдето поглед стига. В магьосническия свят няма един сладкиш, който да не може да бъде намерен именно в "Royaume Des Friandises".

http://midnight-prowler.tumblr.com/

Evangeline Northman ♥

Evangeline Northman ♥
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

С Неси вървяхме бавно по Rue de Montmarte, когато погледа ми падна на сладкарничката "Royaume Des Friandises". Неси също погледна натам и след секунда погледите ни се срещнаха и на лицата ни разцъфнаха усмивки - явно наистина мислехме еднакво.
Завъртях дръжката във формата на ябълков пай и блъснах вратата навътре. Чух краткото иззвъняване на малкото медено звънче над вратата и топлия въздух отвътре лъхна в лицето ми, донасяйки безкрайните миризми на сладкиши, смесени в един сладникав аромат.
- Оoh la la! - подхвърлих с усмивка, а Неси се засмя.
Приближих към една от витрините. Бяха изложени лимонадени пчелички, захарни пера и миниатюрни тортички-сничове.
- Ох, никога няма да мога да избера измежду тези сладкишчета! - оплаках се театрално и направих отчаяна физиономия, след което се засмях и се обърнах към продавачката: - Една тортичка-снич, шоколадова кифличка, бирен шейк, шоколадова жаба и всякаквовкусови бонбонки.
Бръкнах в джоба на мантията си и извадих кесийка злато, чакайки Неси да реши какво да си вземе.

http://midnight-prowler.tumblr.com/

Нериса Ланистър

Нериса Ланистър
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Докато Ева си поръчваше, получих възможност да поогледам наоколо.
Стените бяха боядисани в люляково лилаво,
диванчетата бяха виолетови и изглеждаха много удобни. Масичките бяха направени от дърво и боядисани в бяло.
- Ще желаете ли нещо, госпожице? - попита ме продавачката и аз се обърнах към нея.
Извадих от джоба на бялата си мантия една кесия със златни монети.
- Две шоколадови тортички - сничове, един шоколадов шейк, две шоколадови жаби, две кутийки всякаквовкусови бонбонки и... ами, това е. - платих на продавачката, взех бонбонките, шейка и жабите и с Нина седнахме на една от масичките, разполагайки се удобно на диванчетата. Продавачката дойде и ни сервира тортичките.

- Вълнуваш ли се за началото на годината? - попитах братовчедка си и отпих от шоколадовия шейк.

4Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Нед Юли 17, 2011 11:14 am

Evangeline Northman ♥

Evangeline Northman ♥
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Настанихме се на една от масичките. Отпих от бирения шейк, след което отхапах от тортичката-снич. Устата ми се изпълни със симфония от вкусове, сред които разпознах какао, канела, ванилия... Беше изключително вкусно.
- Ами, вълнувам се донякъде. Все пак това ще е първата ми година и ми е много интересно какво точно ще представлява. - отвърнах между две хапки от шоколадовата кифличка.
Известно време се хранихме в мълчание. Заклевам се, тези сладкиши бяха дори по-добри от тези на майка ми. Скоро от всичко, което си бях взела, не остана нищо. Допих последната глътка от бирения шейк и търпеливо изчаках братовчедка ми да се наяде.

http://midnight-prowler.tumblr.com/

5Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Нед Юли 17, 2011 11:31 am

Нериса Ланистър

Нериса Ланистър
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Взех си едно бонбонче от всякаквовкусовите бонбонки и го изядох набързо. Другите щях да ги запазя.
-И аз съм така. С теб имаме много общо. - усмихнах се щастливо, защото с
братовчедка ми се спогаждахме, а и попаднах на бонбонка с вкус на
шоколад.
Изядох тортичките - сничове, наслаждавайки се на всяка хапка, но естествено, бързах, защото виждах, че Нина иска да си ходим.
Допих шоколадовия шейк, а шоколадовите жаби и всякаквовкусовите бонбонки прибрах в мантията си.
-Добре, готова съм. Вече може да тръгваме. - станах и по навик се изтупах, макар че нямаше по диванчетата нямаше прах.
-Приятен ден, заповядайте отново. - поздрави ни продавачката и се върна
към работата си, а ние с Нина излязохме, макар че на мен изобщо не ми се
искаше.
-Хей искаш ли да отидем до поляната в училищния
двор? - попитах Ева. Тя се съгласи и ние тръгнахме.

6Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Вто Авг 30, 2011 12:09 pm

Таря Тайтейлилан

Таря Тайтейлилан
Музика
Музика

Влязох в сладкарницата, като се огледах преди това за празни маси. Видях една до прозореца, така че решително се запътих към витрината с различните вкуснотии.
Естествено, ентусиазмът ми секна, когато се досетих колко калории вероятно съдржат тези неща. Моментално промених мненията си.
- Една кока-кола. - усмихнах се на продавача. - Диетична. И... хм... - замислих се за миг. Бях гладна, а нямаше да си позволя сладкиш и посмъртно. Отново се усмихнах мило, с надеждата да пожъна успех. - Дали ще можете да ми направите една плодова мелба? Без захар и сладолед, само късчета плодове.
Първоначално ми се стори, че продавачът ще каже "какво правите в сладкарница, ако не искате нищо сладко?!", но той се примири. Направи лек поклон в моята посока.
- Както кажете, Ваше височество. - и с тези думи изчезна в кухнята.
Смръщих се на себе си. Наистина ли се държах като кралица? Не ми беше направило впечатление да съм надменна.
След пет-десет минути сладкарят се върна с поръчката ми. Платих и се оттеглих към масата си.
През големия френски прозорец виждах, че навън времето е ветровито и облачно - при това с дъждовни облаци - но нямаше да завали. Просто имаше ръмотевици и светкавици. Краищата на косата ми придобиваха медни отенъци в такова време.
Въздъхнах доволно. Най-сетне бях отново с рождения цвят на косата си - тъмнорус с прекрасните отблясъци на потъмняло злато. Огледах и перфектния си маникьор, сега лакиран в перлено бяло. Наслаждавах се на анонимността си в прекрасно френско кафене. Определено имаше и хора в по-лошо положение.
В този миг вратата точно до главата ми се отвори и аз се извърнах рязко, за да видя кой е влязъл...

http://mia-zeklos.deviantart.com/

7Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Вто Авг 30, 2011 12:27 pm

Рейвън Хеслър.

Рейвън Хеслър.
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси

Симон вървеше по уличката, но тези гръмотевици и светкавици започваха да я притесняват. Вярно, че беше магьосница, но това в никакъв случай не правеше времето безопасно за нея. В същия момент Валсерберг се сети, че под мантията си има дънки с колан.. а колана имаше железа по себе си. Жената се огледа и погледа й се спря на сладкарничката "Royaume Des Friandises". Беше чувала, че вътре е пълно със сладки неща и всички я обожават, но никога не беше влизала. "По- добре късно от колкото никога.", напомни си Симон и влезе вътре. Забеляза жена с тъмно- руса коса отляво на една маса и се сети, че сигурно й е студено с отворената врата.
- О, извинявам се.- рече Флеволанд и побърза да затвори. Приближи се до витрината и отвърна на лъчезарната усмивка на продавача. Разгледа всичките сладкиши и се изправи пред трудното решение, кой от всичките да си избере. Не се притесняваше за теглото си- винаги можеше да свали излишните килограми по един или друг начин. Взе си любимото си италианско кафе, но тъй като бе наясно, че кафето поначало е доста късичко поръча да й направят дълго. Огледа сладкишите за пореден път и накрая се спря на парче от лека торта с ягоди и сметана. Плати си сметката и взе нещата. Огледа се и чак сега забеляза, че кафето буквално е пълно догоре. Единственото свободно място бе стола срещу непознатата, на която Валсерберг предималко се извини. Запъти се към нея и попита:
- Извинете, но сладкарницата е пълна. Ще имате ли нещо против?
Симон направи красноречив жест с ръката си, обясняващ желанието й, по- добре от думите.

8Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Вто Авг 30, 2011 12:42 pm

Таря Тайтейлилан

Таря Тайтейлилан
Музика
Музика

Усмихнах се приветливо - нещо напълно обичайно за мен.
- Не, разбира се. Няма проблем. - огледах я от глава до пети. Бе облечена с мантия и дънки, което ме накара да се притесня. Дали и аз трябваше да нося мантия? Не зададох въпроса си, за да не си проличи неопитността ми в цялото това нещо.
Самата аз бях пременена доста по-различно - черен панталон, тесен до коленете и постепенно разширяващ се надолу. Якето ми бе кожено и дълго до доста под ханша ми. Блузата, която носех, беше сребристобяла туника, следваща очертанията на тялото ми и притежаваше толкова дълбоко деколте, че чак бе възмутително. Внезапно се смутих. Може би, докато бях учителка, трябваше да се откажа временно от обичайния си стил, който изобщо не ме бе притеснявал до този момент. И все пак, щях да преподавам в училище. Как, за бога, ми бе хрумнало да се облека така?! Но вече бе твърде късно да поправя грешката си, така че си помислих, че ще е добре да си посъбера мислите. Трябваше да се стегна до два дни, защото тогава Фелипе Моргалес, бразилския режисьор на фотосесията към албума, излязъл преди половин месец, щеше да дойде да ме снима в продължение на часове. Отново. И със сигурност щеше да ме убие, ако не се съсредоточах достатъчно, а на мен мисленето само в една посока не ми беше известна черта. Никак.
Взех си грациозно с виличката една хапка пъпеш от плодовата мелба, пийнах малко кока-кола и отново се загледах в бездъждовната буря навън, след което реших да подхвана някакъв разговор.
- Аз съм Таря Тайтейлилан. - рекох, все така дружелюбно настроена. - Приятно ми е да се запознаем.

http://mia-zeklos.deviantart.com/

Рейвън Хеслър.

Рейвън Хеслър.
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси

- Не разбира се. Няма проблем.- приветливата усмивка, която се показа на лицето на дамата успокои Рейвън, че тя не го казва само от добро възпитание. Отвърна на усмивката й и седна срещу нея. Хеслър се очуди като видя пред нея само плодова мелба.. не плодова салата. В мелбата определено се съдържаха сладолед и захар, а тук нямаше нито едно от двете. Както и кока- кола, която Рей разпозна като диетична. Това определено беше жена, която мислеше за теглото си. Брюнетката се почувства малко виновно заради своите неща, но бързо премахна това чувство. Обичайният й израз в такива моменти бе "Ако нещо ти доставя удоволствие го прави, без да се тревожиш за последиците.". Хеслър погледна към русокоската и отбеляза наум, че е облечена доста странно като за магьосница. Панталони- тесни до коленете и разширяващи се постепенно надолу. Туника и кожено яке. Рейвън замислено си отчупи парченце от тортата и го лапна. Усмивката, която се разля на лицето й показа, че сметаново-ягодовото нещо е много вкусно. Помежду им цареше мълчание, но в никакъв случай тягостно.
- Аз съм Таря Тайтейлилан. - внезапно рече дамата отсреща. - Приятно ми е да се запознаем.
Таря Тайтейлилан.. Таря Тайтейлилан.. това име звучеше много познато на чернокоската и тя напъна мислите си, за да се сети от къде. Аха! Това трябваше да бъде Таря- новата им преподавателка по Музика.
- И на мен ми е приятно. Рейвън Хеслър. Ти си новата преподавателка по Музика, права ли съм?- Рей се засмя на лекото очудване, което плъзна по лицето на Таря.
- Аз съм вторият директор на училището.- обясни Хеслър с усмивка.

10Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Вто Авг 30, 2011 1:28 pm

Таря Тайтейлилан

Таря Тайтейлилан
Музика
Музика

Не бях осъзнала срещу кого седя, иначе вероятно щях да проявя повече уважение. Последната ми работа, преди да започна да пея, беше в едно кафене, когато бях в гимназията - учех в друг град и трябваше да си изкарвам прехраната някак. Но тогава бях на седемнадесет, така че не бях особено свикнала да имам работодател. Опитах се да не се паникьосвам сега, след като се бях показала като сравнително примерна до този момент.
- Същата. - кимнах за потвърждение; обичайната ми увереност се завърна и светна в поредната усмивка, която й отправих. - Приеха.. тоест, приехте... - поправих се. - ...молбата ми за работа преди около седмица. Наистина харесвам "Николас Фламел" и...
Млъкнах. Чудесно. Сега щеше да си проличи, че нямам обучение на магьосница. Дори нямах магическа пръчка, защото правех магиите с голи ръце.
Стегнах се вътрешно, макар това да не пролича по нищо във външния ми вид. За пет години световно известна кариера се бях научила винаги да се усмихвам и да изглеждам уверена и щастлива във всеки един момент.
- Е... - рекох разговорливо накрая. - Предвид поста, който заемате, вероятно сте чела биографията ми? - не се предполагаше изречението да бъде въпрос, но въпросителната накрая си личеше - чудех се дали тя всъщност знае, че съм отраснала с обикновени хора и съм научила за дарбите си едва преди две години...

http://mia-zeklos.deviantart.com/

11Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Вто Авг 30, 2011 1:55 pm

Рейвън Хеслър.

Рейвън Хеслър.
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси

Рейвън я наблюдаваше как леко заеква и се притеснява като говори. Хеслър сдържаше смеха си с една усмивка. Изобщо не си мислете, че тя смяташе Таря за глупава, намираше за глупаво държанието на хората около себе си, когато разбираха, че е директор на елитното училище. Рей побърза да отговори на въпроса й, за да премахне очевидното й неудобство:
- Да, чела съм я. Впечатляваща биография, ако мога да спомена.- усмихна се отново Риа и добави, надявайки се да накара Тайтейлилан да се почувства по- комфортно- И знам, че си открила, че си магьосница преди две години. Което не трябва изобщо да те притеснява. Както и факта, че съм директор. Поста ми не ме прави саблезъб тигър, който ви диша във вратовете, чакайки и най- малката грешка.
Рейвън се засмя след последните си думи и отново си отчупи от парченцето торта, преглъщайки го с глътка от божественото си италианско кафе. Загледа се навън в причудливата буря. Колко странно! Толкова рядко можеше да видиш явление като това- буреносни облаци, гръмотевици, светкавици, свиреп вятър, а нито капчица дъжд. Това я напрягаше, винаги се чувстваше така, по време на буря, в която се очаква дъжд. Но за двайсет и петте си години живот, се бе научила да не му обръща внимание. Не можеше да прекара живота си, побъркваща се при най- малката буря, я! Хеслър се отпусна назад в меката и удобна тапицерия на сто.. не по- скоро беше нещо средно между стол и фотьойл- беше с формата на стол, но пък цялото бе тапицирано и с пълнеж. Риа се усмихна вътрешно на глупавите си и безмислени "спорове". Взе чашата си и отново пое глътка от страхотното кафе.

12Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Вто Авг 30, 2011 3:20 pm

Таря Тайтейлилан

Таря Тайтейлилан
Музика
Музика

Наблюдавах с известен интерес как Рейвън отпиваше от кафето си. Аз самата не обичах кафе особено много, но колата... е, това беше нещо съвсем друго.
Засмях се звънко при репликата за съблезъбия тигър. Като видях, че тя наистина не е обичайния тип директорка на училище, се отпуснах и си възвърнах обичайното си поведение от ежедневието. Реших, че ще е добра идея да заговоря за нещо неангажиращо.
- Страната е красива. - вметнах. - Франция. Не за пръв път идвам тук, но никога не съм оставала за повече от един-два дни. Сега за пръв път имам възможност да разгледам наоколо. Наистина е пленително. - замлъчах за секунди, вперила очи в бурята навън. Смръщих се. Не ми изглеждаше като нещо нормално, но пък защо не? Надявах се, че все пак това е обичайно наоколо. Такава си бях, оптимистка по рождение. Никога не виждах нещата от лошата им страна.
Телефонът ми звънна. Усмихнах се извинително и го извадих от чантата си.
- Да?
- Таря, в името на всичко свято, къде си?!
Въздъхнах уморено. Само един южноамериканец можеше да започне разговор така, без да експлодира от емоционалност.
- Здравей и на теб, Фелипе. Във Франция. Преди да попиташ, не, не съм тук за забавление. Преди да попиташ, не, не е твоя работа какво правя тук предвид отговора на въпрос номер едно.
От другата страна чух само тежка въздишка.
- Щом не можеш да пътуваш до Бразилия сега, аз идвам утре при теб.
- У-утре? - промълвих нещастно. - Не, виж, това е абсурдно. Не мога до утре да се подготвя...
- Заминавам със самолета утре в осем. Сутринта. - рече Фелипе заплашително. - До единайсет трябва да си готова.
Понечих да възразя, но той вече беше затворил.
Изругах тихо под нос и бутнах мобилния обратно в чантата си. Обърнах се към Рейвън с колеблива усмивка.
- Току-що получих спешна... ъъ... - опитах се да обясня, но се провалих. - Добре де, всъщност утре имам фотосесия и трябва да се подготвя. Би ли искала.. случайно... да обиколим магазините заедно, за да се сдобия с необходимите дрехи?

http://mia-zeklos.deviantart.com/

13Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Вто Авг 30, 2011 10:24 pm

Рейвън Хеслър.

Рейвън Хеслър.
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси
Директор, Отвари и Древни руни, ръководител на Дебюси

Рейвън кимна замислено. Да, Франция бе невероятно красива страна, но Нидерландия.. Тя бе съвсем друг свят. Прелестен свят. Като малка Хеслър обичаше да си мисли, че Холандия е едно безкрайно поле от лалета, разпръскващи навсякъде омайният си аромат и малката къщичка на майка й бе единствената в целият свят. Да колко хубави бяха онези времена. Всичко бе толкова кротко, спокойно.. Не разбирайте Рейвън погрешно. Тя харесва, това че е магьосница. Но понякога искаше отново да бъде онова сладко хлапенце, с трапчинките, което не познаваше нищо друго освен собственият си дом и полето срещу него. Една сълза се търкулна самотна по бузата на Риа. Жената побърза да я изтрие, надявайки се Таря да не я е видяла, когато се чу някакво странно звънене. Тайтейлилан ме погледна извинително и извади някакъв причудлив предмет от чантата си.
- Да?- рече тя в апаратчето и последва един късичък разговор, съставен горе- долу от три реплики от нейна страна и много крещене от другата.
- Току-що получих спешна... ъъ... - опита се да обясни тя, но се провали. - Добре де, всъщност утре имам фотосесия и трябва да се подготвя. Би ли искала.. случайно... да обиколим магазините заедно, за да се сдобия с необходимите дрехи?
- Разбира се.- с готовност й се усмихна Хеслър.- Само ми кажи какви дрехи ти трябват- магьоснически или мъгълски? Защото мъгълски няма да откриеш на Rue de Montmarte. А и междодругото какъв е този странен предмет?
Таря я погледна така сякаш пада от друга планета.
- Това е ъъ.. мобилен телефон?- рече блондинката, обяснявайки бавно като на някой с психично- разстройство.
- Иии какво представлява?- попита глупаво Рейвън. Никога не беше виждала нещо подобно.

14Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Сря Авг 31, 2011 6:53 am

Таря Тайтейлилан

Таря Тайтейлилан
Музика
Музика

Усмихнах се на Рия. Бях изненадана, но не чак толкова. Все пак смятах, че вероятно животът на магьосниците е много по-спокоен от този на който и да е обикновен човек. Хората говореха по телефона постоянно, пращаха мейли, притежаваха компютри. От личен опит знаех, че е много стресиращо постоянно да уговаряш какво ли не по подобен начин. Вечно имаше кой да ми звънне за нещо - било то за да ме уведоми за продажбите по музикалните магазини или за фотосесия, като Фелипе. Когато и да отворех мейла си - имах само един, който служеше и за обикновени, и за служебни цели - вечно имаше на какво да отговоря.
За миг завидях на тихия, спокоен живот на магьосниците. Колко добре си бяха само! Едва ли получаваха толкова голяма дневна доза стрес, както обикновените хора извън границите на този малък, приказен свят. Спомних си родния си град, Китее. Там хората също бяха страшно спокойни, всичко беше невероятно красиво. Когато аз бях малка мобилните телефони още не бяха много разпространени. Представих си какво е цял живот да живееш така. Сигурно би било прекрасно.
Изтръгнах се от потока на мислите си и отговорих на последния въпрос:
- Доста е разпространено е сред... хм, мъгълите. - тази дума все още ми беше необичайна. - Средство за комуникация. Можеш да общуваш с хора от целия свят, а връзката става за секунди. Обаждането, което получих, например, беше от Бразилия.
Леко учудения израс на лицето на Рейвън отново извика усмивка на устните ми.
- Вярвай ми, не ти го препоръчвам. Ще ти донесе мнооого главоболия. - засмях се на собствените си думи.
- А колкото до дрехите... - замислих се. - Всъщност не съм съвсем сигурна. Трябват ми блузи, подобни на тази... - посочих туниката си. - както и панталони, в черно, тъмночервено... Като материя, предполагам, че памук и малко кадифе тук-там са добра идея. Също така - най-вече - се нуждая от рокли, отново в същите цветове, дълги, с корсети... Мога ли да намеря нещо подобно тук?

http://mia-zeklos.deviantart.com/

15Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Пон Сеп 05, 2011 1:21 pm

Нериса Ланистър

Нериса Ланистър
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

Бях решила да хапна нещо сладко, затова непременно дойдох тук.
Натиснах студената дръжка на вратата, водеща към вътрешното помещение на сладкарницата. Звънецът иззвъня три пъти, оповестяващ пристигането на нов клиент.
- Ще желаете ли нещо, госпожице? - попита любезно продавачката, която ме обслужи по-рано.
- Всякаквовкусови бонбонки, една тортичка-снич и шоколадов сладолед с три топки. О, да, и една недиетична кола. - извадих от джоба на тъмно-червената ми мантия една кесийка с жълтици и платих, колкото трябва, а после се запътих към масите.
На масичката до прозореца погледът ми фокусира познато лице. Усмихната, се запътих на там с бонбонките, колата, тортичката и сладоледа в ръце.
- Здравей. - поздравих Таря с усмивка. - Може ли да седна. - попитах, а тя ми кимна в знак на съгласие. Оставих нещата, които бях поръчала на масата и седнах на канапето-стол срещу нея.
- Ъм, радвам се, че отново се виждаме. Дано не си ме помислила за откачена фенка. не че музиката ти не ми харесва, де, но бях много учудена и зарадвана, че те виждам. - обясних й, но после сведох глава виновно. - Извинявай. Просто, когато не знам какво да кажа започвам да говоря небивалици. - усмихнах се и отчупих парченце от тортичката.
- А ти какво правиш тук? - попитах накрая и зачаках да ми отговори.


16Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Пон Сеп 05, 2011 1:33 pm

Таря Тайтейлилан

Таря Тайтейлилан
Музика
Музика

- Няма нищо. - усмихнах се на Нериса. - Всъщност не беше и близо до откачена фенка. Няма дори да повярваш какви неща съм виждала. - засмях се безгрижно, както винаги, но си беше самата истина.
Погледнах към нещата, които си беше купила и дори за миг й завидях; не бях яла подобно нещо от пет години насам, но се стегнах. Заслужаваше си, по дяволите. Работих здраво, за да стигна дотук, не можех да съсипя изградената си личност, за да хапна малко шоколад. Отклоних поглед от вкусотиите.
- Тъкмо ми звъннаха по телефона, че утре.. всъщност, след два-три часа... Имам фотосесия за новия албум. Режисьорът ми идва чак от Бразилия - ще измине толкова много път до Франция само заради мен - и не мога да го разочаровам. Трябват ми нови дрехи - най-вече рокли с корсети, само корсети, наметала, такива дивотии... - погледнах я с надежда. Напомних си, че тя е само дете, но въпреки това бе само с 11 години по-малка от мен - щеше да е забавно да обиколим заедно магазините. - Случайно да искаш да ме придружиш?

http://mia-zeklos.deviantart.com/

17Сладкарница "Royaume Des Friandises" Empty Re: Сладкарница "Royaume Des Friandises" Пон Сеп 05, 2011 1:48 pm

Нериса Ланистър

Нериса Ланистър
Админ, Първи курс
Админ, Първи курс

- Разбира се, че искам. - заявих радостно. Не всеки ден се случваше да обикаляш из магьосническия свят с кралицата на хевиметъла. - Всъщност има няколко магазина за дрехи и обувки на близо, но ти препоръчвам този точно срещу сладкарницата. Там има точно, каквото ти трябва. - посочих към прозореца, от където се виждаше сградата с магазините за дрехи. - И без това и на мен ми трябват нови "костюми". - направих въздушни кавички, докато изричах думата, защото да си купиш няколко блузки и поли не означава костюми.
- А и кой знае. Може и аз да си харесам някоя и друга рокля, може би и корсети. - засмях се и пийнах от колата. - А наметала... магьосническия свят е най-доброто място, ако искаш да си купиш наметала. Тук е пълно с такива. - ухилих се щастливо. Пазаруването тук си беше истинско приключение.
Набързо си допих колата, изядох тортичката, а кутията с бонбонките прибрах в десния джоб на мантията си. В момента имах достатъчно пари в себе си, за да си обновя гардероба.
Станах от мястото си, а Таря последва примера ми. След това излязохме от сладкарницата и се запътихме към магазина.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите